ماساژ برای لاغری

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آموزش نحوه ماساژ برای لاغری

لاغری و حفظ تناسب اندام، یکی از مسائلی است که امروزه در میان افراد جامعه به ویژه بانوان تبدیل به یک دغدغه اصلی شده است. برای بسیاری از افراد، لاغری و رسیدن به تناسب اندام یک رویا محسوب می‌شود. راه‌های گوناگونی از جمله رژیم غذایی، استفاده از قرص‌های لاغری، عمل‌های زیبایی و صدها روش دیگر برای لاغری وجود دارد. بیش‌تر افراد تمایل به گرفتن رژیم‎‌های غذایی سخت و طاقت‌فرسا دارند اما می‌دانیم که یک روش نمی‌تواند ما را به نتیجه دلخواه و مورد نظر خود برساند. ما در این مقاله می‌خواهیم یکی از متفاوت‌ترین راه‌های رسیدن به تناسب اندام، یعنی ماساژ برای لاغری را به شما معرفی می‌کنیم.

ماساژ برای لاغری

ماساژ برای لاغری یکی از شیوه‌های مناسب کاهش وزن است که افراد کم‌تر با آن آشنایی دارند. امروزه محققان در سراسر جهان عقیده دارند که شیوه درمانی ماساژ برای لاغری می‌تواند هم به عنوان یک روش مستقل و هم به عنوان یک درمان کمکی در کنار روش‌های درمانی دیگر انجام شود.

به عقیده کارشناسان، ماساژ انقباض‌هایی را در عضلات بدن ایجاد می‌کند که در درمان چاقی تاثیر بسیار چشم‌گیری دارد. هم چنین ماساژ دادن می‌تواند جریان خون، اکسیژن و مواد مغذی را در بافت‌ها افزایش دهد که این امر باعث مصرف شدن کالری و در نتیجه لاغری می‌شود.

یکی از موارد قابل توجه در ماساژ برای لاغری این است که ماساژ یکی از عوامل مهم چاقی، یعنی استرس را در بدن کاهش می‌دهد و به لاغری افراد کمک می‌کند.

هم چنین افرادی که از بیماری‌های جسمانی مانند زانو درد رنج می‌برند و توانایی انجام حرکات ورزشی را ندارند می‌توانند در کنار روش‌های دیگر لاغری، از روش ماساژ برای لاغری نیز بهره ببرند.

البته این را نیز باید در نظر داشت که اگر افراد در کنار ماساژ برای لاغری، یک برنامه غذایی و ورزشی صحیح نیز رعایت کنند، مسیر رسیدن افراد به نتیجه دلخواه، کوتاه‌تر می‌شود.

مزایای ماساژ برای لاغری

  1. تقویت سیستم لنفاوی
  2. بهبود سوخت و ساز بدن
  3. افزایش گردش خون
  4. از بین رفتن گرفتگی‌ها در قسمت‌های مورد نظر
  5. احساس آرامشو آسودگی
  6. کاهش دادن درد در نواحی مورد نظر
  7. یکی دیگر از مزایای ماساژ برای لاغری که از مزایای غیر مستقیم آن به شمار می‌رود، کاهش درد زانو و کمر در اثر چاقی است.

تعداد جلسات ماساژ برای لاغری

تعداد جلسه‌های ماساژ برای لاغری 3 مرتبه در هفته، از 4 تا 6 جلسه متغیر است. البته زمان و نوع ماساژ به چاقی افراد بستگی دارد. افرادی که به دلایل مختلف قادر به انجام سایر روش‌ها نیستند، می‌توانند از این درمان برای رفع چاقی خود استفاده بکنند.

روش‌های مخصوص ماساژ برای لاغری

روش‌هایی از ماساژ وجود دارد که به عنوان روش‌های مادر در ماساژ شناخته می‌شوند. از این روش‌ها در ماساژ برای لاغری بهره می‌گیرند.

  1. حرکت سراندن (افلوراژ)

این حرکت به عنوان مقدمه‌ای برای ماساژ شناخته شده است. در این حرکت کف دست در یک جهت سرانده می‌شود سپس هنگام بازگشت به نقطه آغازین، فشاری سطحی بر آن قسمت وارد می‌شود.

  1. حرکت مالشی

در این روش باید کف دست را مانند حرکت دادن اتو در طول عضلات به حالت رفت و برگشت حرکت داد که این حرکات بر روی عضلات مایل به شکم به طور عکس انجام می‌شود. هدف از این کار بالا رفتن حرارت بدن و افزایش گردش خون برای کمک به لاغری و تناسب اندام است.

ماساژ لاغری هنگامی می‌تواند مفید واقع شود که چربی‌های آن قسمت از بدن به انجام کار‌های دیگری به غیر از ورزش، نیاز داشته باشد.

  1. حرکت ورز دادن

این حرکت روی شکم و اطراف آن، نشیمن‌گاه و بالای پاها انجام می‌شود. در این نوع ماساژ برای لاغری، عضلات را می‌فشرند و به سمت بالا می‌کشند، سپس آن را رها می‌کنند. این حرکت موجب می‌شود جریان خون افزایش پیدا کند و در نتیجه بافت‌های عضلانی‌گرم شود.

مراحل مختلف در ماساژ برای لاغری

گام اول

اولین گام، ایجاد یک فضای آرام است تا فرد در محیطی آرامش‌بخش و بدون استرس آماده دریافت ماساژ شود.

در این موقعیت باید از یک تشک با ملحفه‌ای سفید و تمیز استفاده کنید تا فرد با اطمینان خاطر و آرامش روی آن دراز بکشد. سپس می‌توانید در کنار ماساژ، از روغن‌های گیاهی و موسیقی‌های آرامش‌بخش برای بهبود روند ماساژ درمانی استفاده کنید.

این روش برای برطرف کردن چاقی در ناحیه شکم بسیار مناسب است و به شکل مستقیم روی پوست بدن انجام می‌شود.

گام دوم

در این مرحله از ماساژ برای لاغری، متابولیسم سلول‌های پهلو از طریق ماساژ افزایش پیدا می‌کند.

پس از آن که فرد به پشت دراز کشید می‌توانید به وسیله روغن‌ و ژل‌های گیاهی فرایند ماساژ درمانی را آغاز کنید.

برای شروع این کار، ابتدا باید کف دو دست خود را با روغن چرب کنید و پهلو‌ها را ماساژ دهید. سپس کف دست راست را به همراه سر انگشتان روی پهلوی راست مراجعه کننده قرار دهید و عضلات او را از بیرون به سمت ناف ماساژ دهید. به مدت 3 تا 5 دقیقه این کار را انجام دهید.

پس از رسیدن سر انگشتان دست راست به ناف، با دست چپ خود از پهلو‌ها به طرف ناف فشاری یکنواخت وارد کنید و تا 5 دقیقه به صورت مستمر ادامه دهید.

به یاد داشته باشید که همین روش را برای پهلوی چپ بیمار تکرار کنید.

در این نوع ماساژ سلول‌های چربی شکسته می‌شود و بالا رفتن متابولیسم این سلول‌ها، سبب تسریع روند درمان چاقی می‌شود.

گام سوم

پس از انجام این ماساژ‌ها از مراجعه کننده بخواهید که به پهلوی راست دراز بکشد. در این مرحله کف دو دست خود را با روغن یا ژل گیاهی چرب کنید و از قسمت نزدیک زانو به سمت بالای ران ماساژ دهید.

این ماساژ سبب می‌شود گردش خون در عضلات ران افزایش یابد و سلول‌های چربی و سلولیت‌های موجود از بین بروند. این کار را نیز می‌توان به مدت 3 تا 5 دقیقه انجام داد.

در این روش ماساژ برای لاغری علاوه بر سوخت و ساز سلولی بدن، بسیاری از سموم بدن به سمت کلیه‌ها، روده‌ها و پوست می‌روند و در نتیجه دفع می‌شوند.

گام چهارم

در مرحله چهارم برای درمان چاقی، از ماساژ بازو استفاده می‌شود. بازو محلی مناسب برای انباشته شدن چربی است که موجب از بین رفتن زیبایی اندام افراد به ویژه خانم‌ها می‌شود.

ماساژ عضله بازو در این مرحله به صورت حرکات دورانی از سمت آرنج به سمت شانه است. این روش را باید 3 تا 5 دقیقه روی عضله بازو انجام دهید و عضلات بیرونی و درونی بازو را حرکت دهید تا باعث افزایش حرارت در سلول‌های عضله بازو شود.

گام پنجم

در این مرحله بیمار باید به پشت دراز بکشد و با کمک سر انگشتان خود عضلات ران را ماساژ دهید. برای این کار بهتر است انگشتان دست چپ خود را با روغن مخصوص چرب کنید و دست راست را بر آن حائل کنید و حرکت‌های دورانی و گرد را به وسیله هر دو دست روی عضلات ران، انجام دهید. با استفاده از این ماساژ برای لاغری، سلول‌های چربی در این ناحیه شکسته می‌شود و باعث لاغری در پا‌ها می‌شود.

گام ششم

بعد از این که از تمام مراحل ماساژ برای لاغری را انجام دادید، بیمار باید 10 تا 20 دقیقه در همان حالت خوابیده باقی بماند. سپس از بیمار بخواهید تا با آب ولرم دوش بگیرد تا فرآیند ماساژ درمانی او کامل شود.

این روش از ماساژ در طی 3 تا 4 هفته می‌تواند باعث خوش فرمی عضلات شود.

در این مقاله با ارائه روش‌هایی از ماساژ برای لاغری دریافتیم که ماساژ، یکی از روش‌های موثر برای لاغری است که باعث آرامش اعصاب می‌شود. ماساژ در نواحی مختلفی که در آن چربی انباشته شده است علاوه بر این که یک جنبه درمانی دارد، جنبه زیبایی نیز دارد.

امروزه، این شیوه از لاغری در سراسر جهان، در کنار روش‌های مختلف لاغری، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

درباره ما
سایت "ماساژ در خانه "با کادری مجرب , متخصص و آموزش دیده و دارای مجوز قانونی خدمات با حرفه ای ترین ماساژور های خانم و آقا همواره در خانه و محل کار همراه شماست  .
مطالب ویژه
آخرین مطالب
طراحی شده توسط تیم دیتادیزاین

سلام برای توضیحات و راهنمایی با ما در ارتباط باشید

تماس واتس اپ و مشاوره تلفنی
Close and go back to page